تبلیغات
روستای نمونه انجیله
روستای نمونه انجیله

این گیاه عمدتاً در مناطق غرب ایران، كوهستانها و مناطق برف گیر رشد می کند و فصل ‏رویش این گیاه ‏از اواسط فروردین ماه تا پایان خرداد ماه است.‏ ‏روستای انجیله به دلیل کوهستانی بودن و برف گیر بودن شرایط مناسبی را برای رشد و نمو این گیاه فراهم کرده است.

 

این گیاه گونه های بسیار زیاد و استفاده های خوراكی دارد. یکی از پر ارزش ترین گونه های این گیاه در روستای انجیله به فراوانی یافت می شود.  بیشترین رویش این گیاه در قسمت دشت انجیله می باشد که در فصل بهار توجه هر رهگذری را به خود جلب می کند. ساکنین انجیله در فصل بهار این گیاه را از ریشه در می آورند. ریشه و پیاز گیاه را بعد از انجام یكسری ‏اقدامات ‏خاص مورد استفاده قرار می دهند. به این صورت که آنها را به شكل رشته های بسیار ‏نازك در آورده و در ‏مسیر آب سرد قرار می دهند تا تلخی كه در پیاز آن هست از بین برود، و سپس آن را در آفتاب خشك می كنند تا به ‏عنوان چاشنی غذایی مصرف کنند.‏

 

این گیاه در فصل بهار به دلیل رشد خود رو و انبوه زیبایی دو چندانی به دشت انجیله می دهد. به همین علت توجه گردشگرانی که از شهرهای اطراف به این منطقه می آیند را به خود جلب کرده است.

 

"ضمنا از‏ این گیاه به صورت محلی به عنوان مُلیّن، خلط آور و آرامش بخش نیز استفاده می شود."

 

" عکس بالا از گیاه موسیر در دشت انجیله گرفته شده است "

موضوع مطلب : گونه های گیاهی,
ارسال شده توسط یک شهروند در ساعت 09:10 ق.ظ | نظرت شما ()