تبلیغات
روستای نمونه انجیله
روستای نمونه انجیله

 

سال‌ها پیش مسافران یا رهگذرانی كه از شمال انجیله از طرف روستای مهرزمین به انجیله می‌آمدند، در محلّی كه امروزه به مزرعه نو یا مزرعه‌ی آقا معروف است، تك درخت بیدی را مشاهده می‌كردند كه تنها و با صلابت در وسط بیابان خودنمایی می‌كرد و سایه‌اش پناه‌ِ چوپانان و گلّه و رهگذران‌ خسته‌جان بود. رسیدن به یكّه‌بید برای رهگذران یعنی رسیدن به سرحدّ انجیله، یعنی این كه كمر راه شكسته.
 یكّه بید به منزله‌ی تابلوی ورودی و تابلوی راهنما و جهت‌یاب بود. اهالی از شاخ و برگ این بید بلند می‌بریدند و استفاده‌های فراوان می‌نمودند.
 عنوان پنجره‌ی یكّه بید بر این اساس برای گروه تشكیل دهنده‌ی این سایت انتخاب شد كه امیدواریم همچون یكّه بید كهن راهنمای ورودی این روستا باشد و سایه‌ای بیفكند به حدّی وسیع كه همه‌ی رهگذرانی كه از این سایت دیدن می‌كنند از خنكی آن استفاده كنند و لذّت ببرندو ان شاءا... در آینده‌ای نزدیك شاخ و برگ این سایت و این پنجره‌ برای همه‌ی علاقه‌مندانِ این روستا، ثمربخش باشد، با این تفاوت كه یكّه بید قدیمی تنهای تنها بود و كسی به او رسیدگی نمی‌كرد و به سبب همین تنهایی نیروی مقاومتش تحلیل رفت و عمرش به پایان رسید. پنجره‌ی یكّه بید نیازمند تشویق‌ها و حمایت‌های معنوی شماست، پس ما را یاری كنید تا به سرنوشت غم‌انگیز تك درخت بید دچار نشویم.


به هر حال این سایت با هدفی كاملاً فرهنگی و جهت معرفی روستای انجیله به بازدید كنندگان راه‌اندازی شده است. امیدواریم كه همشهریهای پراكنده در سراسر ایران و یا خارج از كشور بتوانند از این طریق پیوند معنوی خود را به سرزمین آبا و اجدادی و خانه‌ی پدری حفظ نمایند و علاوه بر آن با ارسال مطالب مفید و مستند در مورد انجیله به محتوای این سایت غنا بخشند.

موضوع مطلب : درباره ما, متفرقه, عکسها, خاطرات ,
ارسال شده توسط یک شهروند در ساعت 04:07 ق.ظ | نظرت شما ()